Zima na Veternej Porube

Pod rodinným domom môžu začiatočníci zimných športov využiť na zdokonalenie sa (bez zvedavých pohľadov) svah má dĺžku cca 100m bez vleku.


obľúbené miesto detských radovánok
poľná cesta do Žiarskej doliny

takéhoto snehuliaka si môžete urobiť aj vy

Lyžiarske strediská v okolí obce:

Lyžiarske stredisko Liptovský Mikuláš – Podbreziny je vzdialené od Veternej Poruby len 4 km. Nachádza sa tu 1 lyžiarsky vlek s mechanickým zasnežovaním s možnosťou večerného lyžovania. V stredisku sa nachádza skiservis, požičovňa lyžiarskeho výstroja, lyžiarska škola a bufet. Bezplatné parkovisko 300 m od vleku.

Lyžiarsky areál Žiar - Dolinky sa nachádza v závere obce Žiar (8km od Veternej Poruby autom, 3 km po lyžiarskej trase nad Veternou Porubou). V areáli sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky s dvoma zjazdovkami, z ktorých jedna je mechanicky zasnežovaná. Zjazdovka Dolinky má vybudované večerné osvetlenie, takže v areáli sa hojne využíva večerné lyžovanie. V stredisku pôsobí aj lyžiarska škola. Vedľa bezplatného parkoviska 100 m od vlekov je v prevádzke skiservis, požičovňa lyžiarskeho výstroja. V lyžiarskom stredisku Žiar - Dolinky je počas celej sezóny v prevádzke bufet, v ktorom sa podávajú teplé a studené jedlá a nápoje. Na konci Žiarskej doliny nad zrekonštruovanou Žiarskou chatou je lyžiarsky vlek pre náročných a možnosť skialpinistických svahov.


lyžiarsky svah Žiar - Dolinky

lyžovanie - Podbreziny v pozadí Veterná Poruba

Ďalšie vyhľadávané lyžiarske strediská:

Liptovský Ján – Za štartom 11 km, Liptovský Ján – Javorovica 13 km, Opalisko – Závažná Poruba 8 km, Jasná, Demänovslá dolina, Chopok, ... 20 km, Vysoké Tatry – Podbanské 20 km, Štrbské pleso 25 km, ... Srdečne Vás všetkých pozývame na príjemnú lyžovačku...


Ak chcete zmenu - v zime si môžete aj zaplávať:

12 km od Veternej Poruby sa nachádza krytá plaváreň v Liptovskom Jáne s celoročnou prevádzkou. Liptov je známy aj najväčším celoročným areálom vodnej zábavy na Slovensku – Tatralandiou vzdialenou 15 km od Veternej Poruby. Tatralandia to je 6 celoročných bazénov s termálnou minerálnou vodou - 2 z nich sú kryté, ktoré majú príjemnú teplotu 26 - 38 °C a je v nich množstvo vodných atrakcií: masážne sedenia, gejzíry a vyvieračky, vodné prúdy, vodné postele, hríbik, vodná hojdačka, masážne chŕliče, detské šmýkačky... Ďalším príjemný miestom na plávanie aj počas zimných dní sú Termálne kúpaliská v Bešeňovej vzdialené od Veternej Poruby 25 km.